600 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz...

Blog

PRObiyotik ve PREbiyotik Kavramları Arasındaki İlişki

Prebiyotik ve probiyotikler için yapılan “bir elmanın iki yarısı” benzetmesi de aslında çok isabetli. Çünkü birbirini tamamlayıcı özellikteler: Probiyotiklerden daha fazla faydalanabilmek için daha fazla prebiyotik tüketmek gerekiyor. Yani prebiyotikten yoksun kaldığımızda vücudumuzdaki faydalı bakteriler azalabiliyor.Kısacası, probiyotik olmadan prebiyotik olmaz, prebiyotik olmadan da probiyotik görevini yerine getiremez. Ancak her ikisinin düzenli alınması halinde sağlığımıza ideal desteği verebilirler.

Yulaf Unu Hakkında Bilgiler?

Tam buğday, kepek, beyaz un olan bu listeye daha sağlıklı ve kullanım alanı da geniş olan yulaf ununu ekleyelim yazımızda. Son zamanlarda neredeyse her mutfakta kendini gösteren yulaf unu besin değeri yüksek bir undur. Yüksek bir karbonhidrat kaynağı olmasının yanı sıra, lif konusunda da oldukça değerlidir. Selenyum, bakır, fosfor, potasyum ve kalsiyum açısından da güçlüdür.

3D Secure Güvenli Alışveriş Sistemi Nedir?

3D Secure güvenlik sistemi, 3 boyutlu güvenlik sistemi demektir. Yani alışverişin 3 boyutu olan müşteri, banka ve iş yeri arasındaki bilgi akışını özel şifreler ve anahtarlar sayesinde güvenle sağlar.

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS)

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS)

Organik Ürün Nedir?

Organik ürün, en basit anlatımıyla tarım ürününün işlenmesinde ve yetiştirilmesinde hiçbir yabancı kimyasal madde kullanılmayışıdır. Organik bitkisel üretimde toprağın biyoçeşitliliğini geliştiren, toprağın organik maddesini koruyan veya artıran, toprağı sıkıştırmayan ve erozyonu engelleyen toprak işleme teknikleri kullanılır.